تینر ترافیکی | Traffic Paint Thinner Its different types

تینر ترافیکی

در شاخه  رنگ های ترافیکی معمولا ،  رنگ های خط کشی سرد  و رنگ های چند جزئی و رنگ های الکیدی کلرو کائوچو از تینر مخصوص رنگ ترافیکی استفاده می شود . مبدا اینکه چه حلال رنگ ترافیکی با چه رنگی استفاده شود شرکت های سازنده رنگ است . نکته قابل توجه درمورد این تینر این است که  ،  تینر ترافیکی خیلی متفاوت تر از رنگ های جدولی یا ساختمانی است و قدرت فرار بالاتری دارد.

انواع تینر رنگ ترافیکی

تینر ترافیکی ، مثل محصولات رنگی دیگر ، دارای تنوع زیادی می باشند.در پاراگراف های زیر چند نمونه از تینر رنگ رافیکی را به شما معرفی می کنیم.

تینر ترافیکی

تینر ترافیکی

آلکید کلرو کائوچو

حلال ترافیکی آلکید کلروکائوچو به منظور رقیق سازي رنگ ترافیک آلکید کلروکائوچو  برای رسیدن به ویسکوزیته مناسب براي اعمال رنگ به کار میرود. این تینر براي شستشوي ابزار رنگ آمیزي و اسپري هم استفاده میشود.

تینر ترافیکی آکریلیک ترموپلاست را با رنگ سازگار آن مخلوط نموده و خوب هم بزنید تا ویسکوزیته مطلوب جهت اعمال رنگ بدست آید و رنگ کاملاً یکنواخت گردد. جهت کارآیی بهتر از تینر ارسالی همراه رنگ مورد نظر جهت رقیق سازي استفاده شود.

 اکریلیک ترموپلاست

حلال ترافیک آکریلیک ترموپلاست برای رقیق سازي رنگ ترافیک آکریلیک ترموپلاست به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب براي اعمال رنگ به کار میرود. همچنین این تینر براي شستشوي ابزار رنگ آمیزي و اسپري نیز قابل استفاده می باشد.

ویژگی های حلال ترافیکی

  • شفافیت

  • قدرت بالای حلالیت

  • سرعت تبخیر

  • قیمت مناسب

روش اجرا و شرایط نگهداری این نوع تینر  : 

در موقع نیاز ، رنگ باید  با حلال مناسب رقیق شده  ( حداکثر 2 درصد وزن رنگ ) و با امکانات و تجهیزات مناسب اجراء شود. بعد از گذشت حداقل 2 ساعت می­توان رنگ بر روی سطح مورد نظر رنگ اصلی را اجرا کرد. جهت بازتاب مناسب رنگ به هنگام شب توصیه می شود از گلاسبید نوع Drop-On شفاف بی رنگ و بدون حباب به صورت روپاشی بر روی رنگ اجرا شده استفاده گردد.

نکات ایمنی به موقع اجرا تینر ترافیکی

این پوشش قابل اشتعال می باشد و باید به دور از شعله و حرارت باشد.

مجری این رنگ باید در هنگام اجرا از دستکش و ماسک ایمنی استفاده کند.

محیط اجرا این محول حتما باید دارای تهویه مناسب باشد.

نکات قابل توجه تینر  : 

  • قبل از خرید و اعمال تینر باید به نوع رنگ ترافیکی خود دقت نموده و تینر مناسب با آن را خریداری نموده.
  • برای رنگ روغنی تینر روغنی و برای رنگ پایه حلال تینر مخصوص به خود ان وجود دارد.
  • عدم استفاده بیش از حد از تینر زیرا استفاده بیش از اندازه باعث خراب شدن رنگ می باشد.
  • اگر از پیستوله رنگ پاش استفاده می کنید تا حد کافی رقیق کنید.
  • استفاده از وسایل استاندارد و ایمنی هنگام استفاده از تینر
  • مخلوط کردن آرام و رقیق سازی به اندازه

تینر در رقیق سازی محلول نقش بسیار مهمی دارد . مهم ترین نکته این است که برای هر رنگ باید تینر مخصوص آن را استفاده کرد.تینر ها در اجرا رنگ ترافیکی گرم نقشی ندارند . تینر ها برای رنگ کلرو کائوجو و رنگ اکریلیک ترموپلاست و رنگ های چند جزئی و یه سری از رنگ های دیگر پایه حلال حضور دارند .

شرکت پایا رنگارنگ الوا و رنگ افروز فرنام تولید کننده رنگ ترافیکی و…  با احترام به نظرات و درخواست ها ،شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول و سایر محصولات با متخصصان فروش شرکت رنگ افروز فرنام تماس حاصل فرمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

نوشتهٔ پیشین
اجرای رنگ ترافیکی | Run traffic colors
نوشتهٔ بعدی
پرایمر استتار |Primer Camouflage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست