رنگ های جدولی

رنگ های جدولی و انواع آن | Curb Paint and Its different types

رنگ های جدولی

رنگ آمیزی شهر ها و جدول ها یکی از مهمترین مسایل در زیباسازی شهر ها میباشند.رنگ های جدولی باعث جلوگری از پوسیدگی و مشخص شدن حد و مرز خیابان ها و جاده ها و افزایش طول مر جدول ها میشوند. رنگ های جدولی از دسته رنگ های جدولی هوا خشک روغنی آلکیدی و اکرلیک میباشند که با بیستوله یا قلم مو قابل اجرا میباشند.

رنگ های جدولی اهمیت زیاد در جدا کردن مسیر عبور خودرو ها و عابرین پیاده دارند.بعضی مواقع جدول ها برای جدا کردن دو لاین اتومبیل استفاده میشوند.رنگ های جدولی به رانندگان کمک میکند تا در شب مسیر خود را بهتر مشاهده کنند.

با پایا رنگارنگ الوا همراه باشید.

انواع مختلف رنگ های جدولی

رنگ های الوا : 

رنگ های افروز ، جزو رنگ های بسیار با کیفیت هستند که میتوانید به راحتی در بازار پیدا کنید.یکی از ویژگی های مهم این نوع رنگ قدرت چسبندگی بالا میباشد که مراحل رنگ آمیزی را سریعتر و ماندگاری رنگ بر روی سطح را طولانی تر میکند.یکی دیگر از ویژگی های خوب دیگر رنگ الوا  ،سرعت بالای خشک شدن آن است

در فرایند رنگ آمیزی جول ها چسبندگی و سرعت خشک شدن مهمترین مبحث میباشد.بخاطر اینکه جداولی که در خیابان ها هستند ممکن است بخاطر آلودگی یا… آسیب ببینند و از زیبیی آن کاسته شود.

رنگ های جدولی

رنگ های جدولی

رنگ جدولی اکریلیک : 

این نوع رنگ بر پایه حلال آب و نفت در بازار عرضه می گردد.

رنگ های اکریلیک به دلیل غلظت مناسب آن برای رنگ کاری جداول رنگ مناسبی است و می تواند به سهولت در رنگ کاری کمک بسیاری کند.خشک شدن سریع این نوع رنگ از دیگر ویژگی های آن است که نسبت به رنگ الکیدی زودتر خشک می گردد که در مورد قبلی مزایای زود خشک شدن رنگ را بررسی کردیم.

رنگ های الکیدی : 

این نوع رنگ از ترکیب پلی استر اصلاح شده و اسید چرب به دست می آید.ترکیب اسید چرب داخل این رنگ باعث بالا رفتن انعطاف پذیری رنگ شده و به افزایش سرعت کمک میکند.این نوع رنگ جدولی به دلیل براق بود خوب و کیفیت بالا مناسب برای رنگ آمیزی سطوح جدولی میباشد. این رنگ را برای سطوح مختلف میتوان استفاده کرد و پاسخ مناسب را گرفت و رنگ های الکیدی دارای طول عمر بالایی هستند و میتوانند برای حفاظت طولانی مدت روی سطوح استفاده شود.

نحوه رنگ آمیزی جداول : 

قبل از اجرا رنگ بر روی سطح مورد نظر ابتدا سطح را با کارد بتراشید تا اری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار شود.اگر حفره هایی بر روی سطح ایجاده شده یا سطح مورد نظر دارای خراشیدگی و … شده است بهتر از اول سطح را با سیمان صاف کنید.

برای اجرا این رنگ با قلمو ، ابتدا رنگ مورد نظر را در ظرف بزرگی ریخته و حلال مورد نظر را داخل آن بریزید ، تا در نهایت رنگ مناسب برای رنگ آمیزی سطح جدول به دست آید.یکی از وِِزگی های منفی رنگآمیزی با قلمو سرعت پایین در پروسه رنگ آمیزی و نیاز به نیروی انسانی زیاد میباشد

رنگ آمیزی جداول با دستگاه جدول رنگ کن : 

می توان گفت که رنگ آمیزی جدول با قلم مو یک روش منسوخ شده است و روش بالا بیشتر برای رنگ جدول باغچه، رنگ آمیزی جدول با مسافت کوتاه و غیره استفاده می گردد و برای رنگ آمیزی جداول با مسافت طولانی تر از دستگاه جدول رنگ کن استفاده می گردد.

با استفاده از دستگاه جدول رنگ کن سرعت رنگ آمیزی افزایش پیدا میکند ، و کیفیت بالاتری نسب به روش های دیگر را مشاهده میکنیم.

عواملی که باعث ایجاد مشکل در رنگ های جدولی می گردد : 

تمیز نبودن سطح جدول : 

قبل از شروع رنگ ، سطح جدول باید صاف و مسطح و عاری از هرگون آلودگی و گرد و غبار باشد.

رطوبت داشتن سطح جدول : 

قبل از شروع رنگ جدول و بعد از تمیر کردن سطح جدول باید به خوبی رطوبت جداول را گرفت و سطح جدول مورد نظر فاقد هرگونه رطوبتی باشد زیرا تحت این شرایط ممکن است با مشکلاتی هنگام رنگ آمیزی مواجه شد و روی نتیجه و عمر جدول و زیبایی رنگ تاثیر منفی بذارد.

شوره دار بودن جدول : 

قبل از شروع فرایند از شوره دار نبودن سطح جدول مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید.

شرکت تولید رنگ ترافیکی افروز فرنام و پایا رنگارنگ الوا با احترام به نظرات و درخواست ها ،شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول و سایر محصولات با متخصصان فروش شرکت رنگ افروز فرنام تماس حاصل فرمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا بر روی با ما تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
پرایمر استتار |Primer Camouflage
نوشتهٔ بعدی
چسب چشم گربه ای و انواع آن | Square Plastic Road Glue

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست