رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان | Polyurethane Paint And its types

رنگ پلی اورتان

این رنگ یک پوشش مناسب برای سطوح مختلف میباشد.رنگ پلی اورتان یک از رنگ های دو جزئی است که بر پایه  فرمولاسیون رزین پلی اورتان تولید شده و دارای  زمان خشک شدن آن بسیار سریع میباشد.

پوشش کف پلی اورتان شرکت پایا رنگارنگ الوا مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی (انواع اشعه های نور خورشید و همچنین باران اسیدی) دارند.

از مهمترین ویژگی های این محصول میتوان به مقاومت بالای آن در مقابل رطوبت و چسبندگی آنرنگ پلی اورتان و پوشش کف پلی اورتان شرکت پایا رنگارنگ الوا مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی (انواع اشعه های نور خورشید و همچنین باران اسیدی) دارند.

ویژگی ها و کاربرد های رنگ پلی اورتان

از ویژگی های خوب  میتوان به این رنگ میتوان به مقاومت پایدار در برابر اشعه uv ، ظاهر زیبا و هماهنگ ، نداشتن مشکل پوست پرتغالی در رنگ های پودری ، خواص مکانیکی و شیمیایی عالی وایده آل اشاره کرد.

از کابرد های دیگر این رنگ میتوان به استفاده کن بر روی ماشین آلات کشاورزی،  نرده های آهنی با کیفیت بالا،  قطعات خودرویی با کیفیت بسیاربالا  که در معرض نور خورشید هستند و مبلمان فلزی مخصوص در محیط های بیرونی با دوام بسیار زیاد استفاده کرد.

ویژگی های رنگ پلی اورتان

  •   مدت زمان خشک شدن  کم و سخت شدن سریع در درجه حرارت پایین
  • مقاومت در برابر عوامل سایشی و ضربه پذیری بالااین مواد( رنگ های پلی اورتان )
  • رنگ های پلی اورتان در برابراشعه خورشید، آب ، رطوبت و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند
  •  عملکرد مقاومت بالای رنگ نسبت به گچی شدن
  • چسبندگی بسیارعالی رنگ های زیبای پلی اورتان بر روی فلز
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی واملاح (اسید، باز، روغن های صنعتی و …)
  •  عموماً کفپوش پلی اورتان به تردی و شکنندگی کفپوش اپوکسی نبوده و با تغییر پلی ال آن می توان سختی محصول نهایی را تغییر داد.

شرایط استفاده و نگهداری :

برای اجرا و استفاده این رنگ سطح مورد نظر باید کاملا پاکسازی و عاری از هرگونه خاک و گرد غبار و روغن و…باشد.

همچنین هرگونه خوردگی را از سطح پاک نموده و آستری مناسبی را برروی آن اعمال نمائید.

رنگ را به همراه هاردنر مربوطه را به نسبت مناسب ترکیب کرده و توسط تینر مربوطه تا رسیدن به ویسکوزیته مورد نظر رقیق نمائید.

رنگ ها هنگام آماده سازی و قبل از مصرف کاملا تکان دهید.به دلیل داشتن Pot Life فقط به مقدار نیاز رنگ آماده نمائید زیرا سرعت خشک شدن بالایی دارند،عمر مفید رنگ آماده شده ۶ ساعت میباشد.

این پلی اورتان را مـی تـوان بـه مـدت تقریبا یـک سـال دردمای حداکثر ۲۵درجه سـانتیگراد و رطوبـت نسـبی ۵۰ الـی ۶۰ درصـد نگاهداری نمود. بسته های استاندارد این گروه ۲۵ کیلوگرم است.

این دسته از رنگ ها قابل اشتعال بوده و باید در ظروف دربسته و پلمپ شده و دور از اتش، مواد محترقه، حرارت و جریان برق قوی قرار گیرد.

ظروف محتوی رنگ را دور از آب و رطوبت نگهداری نموده و در صورت باز نمودن درب ظرف،رنگ را در حداقل زمان ممکن مصرف نمائید

 

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان

 

روش استفاده از این نوع رنگ : 

این رنگ به صورت رنـگ پـودری گـروه پلی اورتان بـه روش ترایبـو و یـا کورونـا بـا ولتـاژ ۳۰ الـی ۱۰۰ کیلـو ولـت و بصـورت دسـتی یـا اتوماتیـک قابـل پاشـش می باشد.

محصول رنگ آمیزی شده می بایست سپس در کوره هوای گرم و تحت حرارت و زمان مشخصی پخت و آماده شود.شرکت پایا رنگارنگ الوا  تولید رنگ الوان افروز بهترین تولید کننده رنگ کشور بوده ، امید است با تلاش و کوشش مستمر و روز افزون پرسنل گامی در جهت رضایت و خدمات برتربه شما عزیزان قرار دهیم.

 

.

 

نوشتهٔ پیشین
رنگ دریایی و انواع آن |Marine Paints And its types

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست